Co to jest kredyt hipoteczny oraz co oferują nam banki w Polsce ?

Kredyt hipoteczny to taki kredyt, który charakteryzuje się niskimi kosztami  finansowymi. W porównaniu do innych form finansowania, tj. kredytów inwestycyjnych, samochodowych czy choćby gotówkowych – jest on najtańszą opcją na rynku. Owszem jest to kredyt, który zawsze wymaga zabezpieczenia hipotecznego, natomiast parametry kredytowe, tj. wysokość marży bankowej, prowizji czy ubezpieczeń, niejednokrotnie w porównaniu do pozostałych  opcji, są trzy lub nawet 4-krotnie niższe. Raty kredytu mogą być równe lub malejące. Kredyty te dają nam możliwość spełnienia swoich marzeń dotyczących własnych czterech kątów. Zaletą kredytów hipotecznych jest fakt, że okres kredytowania wynosi tu nawet 35 lat, tak więc wymagana miesięczna rata jest niska.

Kredyt hipoteczny, w którym wszystkie dotychczasowe zobowiązania można łącznie spłacać jedną ratą nosi nazwę kredytu konsolidacyjnego. Spłacamy nim wszystkie kredyty i pożyczki zaciągnięte w różnych bankach, a okres kredytowania rozkładamy tak, aby nowa rata nie stanowiła dla nas zbyt dużego obciążenia. Kredyt ten jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie potrafią uporać się z terminami płatności wszystkich posiadanych kredytów.

Na rynku działa wiele instytucji bankowych, parabankowych, pośrednictw finansowych oraz brokerów, którzy walcząc o klienta oferują przeróżne warunki udzielania kredytów. Kredyty udzielane są w walucie w której zarabia klient, akceptuje się wszystkie rodzaje źródeł dochodów, a okres kredytowania może być dopasowany tak, że rata nie będzie obciążać naszego domowego budżetu.
W przypadku problemów ze spłatą raty kredytu można zawsze zawiesić na kilka miesięcy. Złożenie wniosku kredytowego nic nie kosztuje, a parametry które proponuje nam bank mogą być zawsze negocjowane w zależności od warunków, jakie spełni potencjalny kredytobiorca.

Czy oprocentowanie kredytu jest najważniejsze?

Wśród niezliczonych informacji na jakie należy zwrócić uwagę szukając najlepszego banku jest przede wszystkim oprocentowanie kredytu. Jego główne składniki to, np dla kredytu w PLN: WIBOR + MARŻA. WIBOR, LIBOR EUROBOR i inne wskaźniki międzybankowe są z góry ustalane przez bank i niestety na ich wysokość nie mamy wpływu. Zmieniają się one co pewien okres czasu, przeważnie co 3 lub 6m-cy w zależności od banku, co powoduje również zmianę wysokości naszej raty, proces ten nosi nazwę ryzyka zmiennych stóp procentowych. Natomiast drugi składnik oprocentowania, czyli MARŻA bankowa – jest stała przez cały okres kredytowania i należy pamiętać by to właśnie ona nie została pominięta lub potraktowane pobieżnie.

Oprócz oprocentowania należy zwracać również uwagę na pozostałe warunki związane z obsługą kredytu. Chodzi tutaj głównie o opłaty jakie narzuca nam bank, czyli prowizję, opłaty za kontrolę i wyceny nieruchomości oraz dodatkowe ubezpieczenia.

Dobrze poinformowany klient powinien również wiedzieć, jakie koszty czekają go po otrzymaniu kredytu w instytucjach tj: Sąd, Urząd Skarbowy czy Kancelaria Notarialna.

Kredyt z pracownikiem firmy V-Cash Kredyty Hipoteczne

Istnieje ogólne przekonanie, że kredyt powierzony pośrednikowi jest droższy lub mniej profesjonalnie sfinalizowany niż w banku. Otóż jest to nieprawdą, ponieważ instytucje pośredniczące w sprzedaży kredytów powinny działać bezpłatnie, a do ich obowiązków należy jak najlepsze wykonywanie swojej pracy. Pracownik naszej firmy czuwa nad ogólnym przebiegiem udzielania kredytu, pomaga w zgromadzeniu kompletu dokumentacji oraz jeżeli to tylko możliwe wnioskuje o dodatkowe obniżenie warunków kredytowych. Często proces przyznania kredytu jest dużo krótszy niż choćby w placówce bankowej, z tytułu centralizacji umów współpracy z bankami. Nasi pracownicy bezpłatnie i z zaangażowaniem wykonują swoja pracę oczekując w zamian zadowolenia klientów, a ostateczna decyzja kredytowa jest wcześniej konsultowana z klientem.

Jak wiadomo przy dzisiejszym szalonym trybie życia nie wszyscy mają czas na chodzenie po bankach i szukanie najtańszego kredytu, a biorąc pod uwagę ogrom wiadomości, jakie w tym czasie słyszymy lepiej poświęcić swoje finanse osobie zaufanej, która wszystkim się zajmie.

Pracownik firmy V-Cash Kredyty Hipoteczne jest osobą zaufaną, odpowiedzialną oraz profesjonalnie podchodzącą do swojej pracy. Wiedza, jaką dysponujemy opiera się na sprawdzonych źródłach, doświadczeniu oraz  kompetencjach.